Przebieg leczenia implantologicznego

Przebieg uzależniony jest od zakwalifikowania Pacjenta do wybranego trybu leczenia implantologicznego.

łoże pod implant Szczecin  wprowadzanie implantu Szczecin implant śruba gojąca Szczecin implant zacementowanie korony Szczecin
przygotowanie łoża pod implant wprowadzenie implantu zamocowanie śruby gojącej osadzenie łącznika i zacementowanie korony
       

Implantacja klasyczna

jest najbardziej popularną metodą implantacji. Najpierw ma miejsce zabieg chirurgiczny, w trakcie którego implant (lub implanty) zostaje umieszczony w specjalnie spreparowanych łożach kostnych. Bezpośrednio po wkręceniu implantu zaszywa się dziąsło tak, aby implant został całkowicie w nim schowany. Zabieg najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W okresie od 7 do 10 dni po zabiegu lekarz usuwa szwy założone podczas implantacji. Po paru miesiącach pacjentowi zostaje założona na implant śruba gojąca. Następnie po kolejnych dniach pobiera się wycisk pod pracę protetyczną. Na tym etapie kończy się chirurgiczna część całego zabiegu implantacji.

Implantacja natychmiastowa

jest techniką pozwalając na przeprowadzenie zabiegu implantacji bezpośrednio po usunięciu zęba. W takiej sytuacji w miejsce usuniętego zęba zostaje wprowadzony wszczep. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu implantów ze zmodyfikowaną powierzchnią, które doskonale adaptują się w świeżym zębodole tuż po ekstrakcji (usunięciu).

Metoda ta oferuje pacjentowi znacznie więcej profitów niż implantacja klasyczna. Eliminacja kilku etapów pośrednich daje wymierne korzyści w postaci zaoszczędzonego czasu oraz gwarantuje komfort wynikający z ograniczenia liczby zabiegów, które musiałyby być wykonane w procedurze obowiązującej przy implantacji klasycznej. Ponadto pacjent przychodzi i wychodzi z gabinetu z zębem!

Zabieg implantacji natychmiastowej przebiega następująco: umieszcza się implant (lub implanty) w kości pacjenta, a tuż po zszyciu dziąsła przystępuje się do konstruowania pracy tymczasowej (korona, most, proteza) – tworzenia idealnej imitacji zęba (zębów) do czasu całkowitego przyswojenia implantu. Podczas tego zabiegu bardzo często uzupełnia się braki kości pacjenta specjalnym biomateriałem. Wszystko to odbywa się podczas jednej wizyty w naszej klinice stomatologicznej, więc Pacjent może szybko powrócić do codziennych obowiązków.